PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526732}

Jack, jakiego nie znacie

You Don't Know Jack
7,4 19 570
ocen
7,4 10 1 19570
6,8 9
ocen krytyków
Jack, jakiego nie znacie
powrót do forum filmu Jack, jakiego nie znacie

Mnie życie dali rodzice...plemnik i komórka jajowa...nie żaden Bóg.Może dlatego mam inne spojrzenie na te sprawy.Przeszłam chorobę nowotworową i chciałam życ.Jednak napatrzyłam się na cierpienie ludzi w agonii spowodowanej bólem...kiedy już leki nie pomagają i...nie chciałabym tak "życ"...dlatego mam prawo do "odejścia' kiedy organizm odmówi posłuszeństwa..kiedy rozkłada się od wewnątrz...kiedy nikt (lekarze) nie jest w stanie pomóc.Nież yczę nikomu źle..ale przeciwnicy eutanazji powinni doświadczyc chociaż przez chwilę tego co czuje człowiek w którym tli się życie..a który nie ma siły oddychac z bólu.

Lisowczyk

OK, jak napisal sayintruth, daj mi link czegos prawdziwego, nieudawanego, jakiegos nagrania ktore zmieni moje zdanie...... Udowodnij cos co tak bronisz. Twarde dowody.

ocenił(a) film na 8
sayintruth

http://www.youtube.com/watch?v=S2Q93TqloUo&feature=related
Łyso dzieciaczku?

Lisowczyk

hehehe... ten filmik to jakaś żenada. jeśli to jest dla ciebie dowód to kończę rozmowę. dałeś ciała po całości w tym momencie. narka.

ocenił(a) film na 8
sayintruth

Żenadą jest poziom Twojej wypowiedzi.
A co? Myślałeś, że facet zacznie latać i mordować wiernych żywym ogniem?
Zażądałem od Ciebie argumentu popierającego tezę, iż na wsi jest więcej opętań a Ty po prostu spierd... z pola niczym wojska tureckie przed Janem III.
Nara.

Lisowczyk

liczyłem na jakikolwiek dowód. ten filmik nie pokazuje nic... dosłownie nic tam się nie dzieje. Sam mógłbym zagrać coś podobnego. Jesteś totalnym frajerem jeśli wierzysz w takie bzdety. Ale to twoja sprawa, marnuj czas, pewnie sam żyjesz na jakiejś wsi, przyjaciół brak, dziewczyny tym bardziej to co innego zostaje ci do roboty? no właśnie, wierzenie w jakieś farmazony.

ocenił(a) film na 8
sayintruth

To zagraj. Przynajmniej ludzie się pośmieją jak zobaczą Twoją twarz :) A tak na marginesie nie chwaląc się:
- mam dziewczynę
- nie mieszkam na wsi
- mam przyjaciół
Miłego samogwałtu życzę.
-

Lisowczyk

wiesz, w necie, to i ja mogę napisać cokolwiek sobie wymyślę, a rzeczywistość tak jak w twoim przypadku na pewno jest zupełnie inna. Jednak co by nie mówić, tak samo jak z idiotami słuchającymi RM nie warto dyskutować, tak samo i z tobą... jakakolwiek dyskusja z ludźmi bystrymi jak woda w klozecie, skazana jest na niepowodzenie niestety.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lisowczyk

Ludzie maja ukryte zdolnosci o ktorych wielu nie ma pojecia. Jesli urzytkuje sie tylko 20 % mozgu a nie 100 jak powinno byc to potem taka telekineza , czyztanie w myslach, teleportacja czy..chodzenie pos cianach badz nadludzka sila jest czyms niezywklym i wszystko co nas przeraza przypisuje sie demonom.....ja tez nie wierze w Boga .... Wierze w nature >Jesli Bog istnieje to czemu pozwlala na te wszelkie wojny i mordowania ? gdzie gina nieiwnni ludzie?

ocenił(a) film na 8
kendra173

Odpowiedź jest nader prosta: ludzie mają wolną wolę i Bóg nie ingeruje w to co się nie dzieje na ziemi. Dopiero po śmierci sądzi ludzi. Po jaką cholerę Bóg ma interweniować w ludzkie konflikty zbrojne? Czynią zło bo tak chcą i za nie odpowiedzą.

Lisowczyk

chlopie chcesz to sobie wierz w " Boga" ale mi kitow prosze nie wciskac;) ludzie wymyslili sobie Boga jak i inne religie najrozniejsze bostwa zeby bylo im latwiej pogodzic sie ze smiercia i z tym co nas czekA... swoja droga piszesz po co ma ingerowac? a czemu ingerowal za czasow Mojzesza, Noego, Abrahama i innych? Czemu teraz tego nie robi? Ludzie sa mega natchnieni ale mniejsza z tym. jestem za eutanazja bo kazdy ma prawo swiadomie podejmowac decyzje. najlepsze jest to ze ci ktorzy saprzeciwko eutanazji pochwalaja aborcje a to tez jest zakazane. bo wkoncu skoro czlowqiek ktory swiadomie ma dosc walki z choroba ktora go wyniszcza i nie chce byc np. przykuty do lozka i w bolach umierac w samotnchych scianach szpitala nie ma takiego prawa a dziecko w lonie matki moze byc jawnie usuniete? ono nie moze sie bronic, nie ma prawa glosu a skad wiedza Ci co odbieraja muz zycie czy np taki maly szkrab nie wynalazl by w przyszlosci leku na nowotwory badz odkryl by cos czego inni nie odkryli?

kendra173

Poza tym jeszcze jedno . Czemu tak się wszyscy burza odnośnie skracania komuś cierpienia ? Że niby życie jest darem Bożym . To ja się pytam czemu ci wszyscy co robią awantury o niezalegalizowanie eutanazji w większości popierają aborcję która też jest zabójstwem. Do tego taka mała istota nie ma możliwości obrony ani decydowania

Lisowczyk

Ja odpowiadam przezd sama soba i moim sumieniem. Szanuje poglady innych jesli ktos chce niech wierzy nawet w rozowe slonie czy jednorozce ale niech tez uszanuje mnie i moj wybor . i to nie wolna wola a rozum naklonil mnie do zmiany wiary bo bylam kilka lat temu zagorzala katoliczka. ale zbyt duzo rzeczy bylo na graicy fantastyki , nielogicznego myslenia . Pomysl.. gdybys w czasach Jezusa postawil ludziom telewizor wzieli by cie albo za czarodzieja i spalili lub ukamienowali albo za ..Boga bo wkoncu zamknac ludzi w pudelku potrafilby malo kto.

Lisowczyk

P.S. Nie jestes czasem jakims duchownym albo kandydatem na niego? Bo tak sie wypowiadasz:) nie mam nic do ksiezy ani mnichow , Tylko zeby nie wkrecali mi bajek bo juz dawno znich wyroslam tak samo jak z tego ze dzieci prznosi bocian czy swiety mikolja wchodzi przez komin i ma latajace sanie;)

ocenił(a) film na 8
kendra173

Pierwsza rzecz: Bóg Ukazał się Narodowi Wybranemu aby wywyższyć go ponad inne Narody. Prowadził go poprzez różne krainy do Ziemi obiecanej. Był to epizod w dziejach ludzkości, który się zakończył i nie miej pretensji do Boga, że już się nie ukazuje.
Druga sprawa: znałem osoby, które doświadczyły obecności tzw. duchów i demonów więc wnioskuję z tego, że Bóg istnieje skoro istnieją takie byty.

Lisowczyk

Ile razy bede sie musiała powtarzać ze nie wierzę w Twojego Boga ? Czytaj mnie proszę ze zrozumieniem . To że Ty wierzysz nie oznacza że każdy musi.to raz a dwa co mają wspólnego duchy z Bogiem ? Dla mnie każda religia to sekta. Jeśli o mnie chodzi mogę wierzyć w co mi się podoba , jeśli będę chora na nieuleczalną chorobę to zrobię to co uważam za słuszne i nie pisz mi tu o jakimś piekle bo piekło to jest na Ziemi dla niektórych ludzi. Chcesz wierzyć ? Ok ale nie wciskaj mi tej wiary bo wybacz ale mam to w nosie . Mnie to nie dotyczy. A koledze proponuję pójść do zakonu albo na księdza skoro taki natchniony

Lisowczyk

W piśmie świętym jest wiele niejasności. Nie dopuszczono ewangelii wg Judasza. Nie licząc faktu że postać Marii Magdaleny jest ciekawa osoba która była ponoć baaardzo bliska Jezusowi. Czemu kościół o tym nie mówi tylko to kryje? Bo wszystko by to popsuo , cały wizerunek kościoła. Dla mnie religia to bzdura Szanuje ludzi wierzących ale i wy szanujcie tych co mają inne zdanie. Dziękuję

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lisowczyk

Nieukiem i ignorantem bo nie zgadzam sie z toba w wyznaniach? spojrz na siebie bo jestes zalosny. obrazasz mnie , na sile wciskasz wiare jak natchniony sekciarz. Kiedys dawno temu bylam choborliwie bogobojna ale nawrocilam sie. Jak ktos chce niech sobie wierzy w kriszne, jahwe i wrozki zebuszki , a gdzie leza ciala? idz na cmetarz czlowieku i zejdz ze mnie bo twoje fanaberie sa chore i skonczylam z toba dyzkutowac, Celowo pisze per ty z malej bo takie nastawienie jak twoje sie leczy ;) idz do zakonu i nawracaj ludzi albo zostan kolejnym mesjaszem. ja z checia pojde do piekla ;) co do Marii Magdaleny kochajacej przez Jezusa inaczej ogladalam film dokumentalny w ktorym wyraznie bylo to powiedziane.Tytulu nie pamietam niesttey ale mniejsza z tym. Odnosnie calunu turynskiego tez byly niejasnosci......poza tym co w tym dziwnego ze Jezus mial kobiete? ba nie kochanke bo kochanke ma sie jak jest sie zonatym.. w tym wypadku nie wiem jak to nazwac... ale mnie to nie interesuje. Moze gdyby ksieza mieli zony jak to jest u pastorow nie byloby potem patologii w stylu pedofilia( sama znam osobiscie chlopaka ktorego kolega byl molestowany ale przez wzglad na szacunek dla niego nie podam nazwiska bo nazwiskami to tylko w sadzie) Poza tym poruszony przeze mnie byl jeszcze jeden temat- aborcja. Tak sie burzysz na temat eutanazji ale jak widac do aborcji nic nie masz... Wybacz ale z kims takim dyskusja nie ma sensu. Zamknij sie w cztrerech scianach , ubiczuj za grzechy calego swiata i moze ci ulzy. Pozdrawiam . Bez odbioru. P.s. Pytales o Jezusa. Jest kolo mnie i pijemy kawe a tak serio piszac poczytaj w ksiazkach o biologii co sie dzieje z ludzkim cialem po smierci.

ocenił(a) film na 8
kendra173

Po 1 nie ma żądnego dowodu na fakt, że Jezus i Maria Magdalena byli kochankami. Pisząc w Twoim stylu: wiesz.....mam dowód na to, że zielone ludziki żyją w mojej szafie ale nie stać mnie na aparat więc nie zrobię zdjęcia i Ci nie prześlę.
Po 2 każda aborcja to zabójstwo jeżeli chcesz wiedzieć jakie jest moje zdanie na ten temat. Jest to tak samo logiczne jak to, że jutro jest środa.
Po 3: Żydzi daliby wszystko, żeby znaleźć ciało Jezusa i na pewno nie raz próbowali. Nie znaleźli więc Jezus zmartwychwstał naprawdę. I tak na marginesie: znam podstawy biologii i uwierz mi, że ludzkie szczątki są w stanie przetrwać naprawdę długo. Prostym przykładem są kości jaskiniowców.

Lisowczyk

To Ty nazwales ich kochankami nie ja

Lisowczyk

O tym była mowa w tym programie ( nie pamiętam nazwy i trzeba mi wybaczyć gdyż nie interesuje mnie to zbyt mocno więc nie notuje takich rzeczy i informacji)było coś o znaczeniu imion. Święty Piotr nazywany skala natomiast Maria Magdalena nazywana wieża co za tym idzie miała wielkie znaczenie dla Jezusa. Nie ma się co bulwersowac . Szanujmy poglądy drugiego człowieka bo to działa w obie strony.

ocenił(a) film na 8
kendra173

Nie bulwersuję się. Lubie sprawdzone fakty.

Lisowczyk

Haa haa haa ignorantem i nieukiem... Jezus nigdy nawet nie widział czegoś takiego jak Biblia. A nowy testament to już w ogóle jest twór napisany właśnie przez ludzi którzy gdzieś tam słyszeli bo ktoś powiedział. Za 2000 lat ludzie będą czytali ewangelię wg. Lema albo co nie wykluczone Lenina czy Hitlera.
Boże broń nas przed fanatykami.

Lisowczyk

Czy widziałeś film dokumentalny pokazujący podczas "opętania"...plucie gwiździami? Czemu powtarzasz zasłyszane opowieści? W ten sposób roznosi sie plotki ! Widze ...że pasjonują cię tajemnice i przekazy (nieudokumentowane) związane z tematyką "horrorowatą" ;-) Masz takie urządzenie w twoim ciele jak mózg...i uważam..że powinieneś zacząc z niego korzystac.To ..co piszesz...to tylko zasłyszane..lub przeczytane opowieści.. niczym nieudokumentowane...a jedynie podawane przez tendencyjne źródła. Były takie czasy kiedy topiono czarownice...ciesz się..że w nich nie żyjesz...bo wystarczyłby jakiś zawistny sąsiad i też byłbyś poddany najpierw egzorcyzmom..a potem w najlepszym razie spalony na stosie za to..że masz konszachty z diabelskimi mocami. Pamiętaj...że jeęli istnieje niebo...to istnieje też piekło! (sorki za brak przecinków-awaria klawiatury)..bez urazy...bo to tylko dyskusja amatorów tematu...pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Kalina102

Ogólnie ta "debata" nie ma sensu i grubo odbiegła od tematu filmu. Szkoda naszych klawiatur. Pozdro.

ocenił(a) film na 8
twim

A mi szkoda Twojego ograniczenia. Pozdro.

ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

Super , cieszę się niezmiernie i dziękuję ci bardzo. A teraz hop i wracaj do Ciemnogrodu. Kończę z tobą tą bzdurną gadkę.

ocenił(a) film na 8
twim

Twim:
- 10/10 - siła argumentów
- 10/10 - inteligencja
- 10/10 - kultura osobista
:D

ocenił(a) film na 8
Kalina102

http://ksiazki.wp.pl/bid,55129,tytul,Obrzed-Tajemnice-wspolczesnych-egzorcystow, ksiazka.html
Profesjonalne śledztwo dziennikarskie.
http://ksiazki.wp.pl/bid,55724,tytul,Czarny-sakrament-Prawdziwe-historie-opetan- i-egzorcyzmow,ksiazka.html
Najnowsze udokumentowane przypadki opętania.
http://ksiazki.wp.pl/bid,34345,tytul,Egzorcyzmy-Anneliese-Michael,ksiazka.html
Książka o słynnym opętaniu napisana przez naukowca.

Masz takie urządzenie w twoim ciele jak mózg...i uważam..że powinieneś zacząc z niego korzystac

ocenił(a) film na 6
Kalina102

Żaden z was nie ma dowodu na to, że ma rację. Po co w ogóle dyskutować na ten temat? Lisowczyk przedstawia chociaż książki a pozostali mają za dowód jedynie powtarzane do zarzygania: "Ciemnogród i ciemnogród". Dajcie sobie siana. Życie uczy, że tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych a rzeczywistość bije najbardziej wybujałą wyobraźnię.

ocenił(a) film na 7
Saddam_filmweb

Ja bym chętnie zobaczył jak ktoś pluje gwoździami, tylko jest jeden mały problem...człowiek nie pluje gwoździami chyba że się ich nażarł. A książki o egzorcyzmach,proszę. O krasnalach też pisali i jakoś nie wpłynęło to wiarę ludzi w te wyimaginowane istoty.

ocenił(a) film na 7
Saddam_filmweb

Bóg urojony Dawkinsa, czy Religia i nauka Bertranda Russella, do mnie bardziej właśnie latający czajniczek Russella przemawia niż rzekome opętania cuda Karolka kremówki z Wadowic i inne patologiczne wierzenia, to już Carlin bardziej przekonywał swoimi występami co do absurdalności i szkodliwości religii

ocenił(a) film na 6
Lisowczyk

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAAHAHAHHAHAHAA

ocenił(a) film na 8
Azkke

Brawo ślunzocku. Umiesz walić w klawiaturę.

ocenił(a) film na 6
Lisowczyk

ale też i myśleć.

ocenił(a) film na 8
Azkke

Ja też i myślę że nie chcę tracić czasu na pisanie z utajoną opcją niemiecką :D

ocenił(a) film na 6
Lisowczyk

miałem ci odpisać, ale stwierdziłem że szkoda mojego czasu.

Lisowczyk

Poproszę o sprawdzone nagranie wideo i całą dokumentacje wliczając lingwistę albo nie ma o czym rozmawiać.
Wszystkie te opętania opierają sie na powieściach i opowiadankach typu "ksiądz z mojej wioski mówił" "znajomy znajomej miał siostrę" i tak dalej.

ocenił(a) film na 8
Sergij

Jest kilka książek poważnych osób, które piszą o takich zjawiskach. Raczej nie narażałyby się na śmieszność. Mam podać tytuły?

Lisowczyk

Tez czytałem sporo książek na ten temat i zawsze są to książki przedstawiające punkt widzenia autora i jego odczucia osobiste(nie ważne kim jest, są to jego spostrzeżenia bazujące na tym co widział i słyszał tak więc bez wartości jesli mowa o faktach).
Nie istnieje na tej planecie żadna literatura która w profesjonalny bezstronny sposób przedstawiłaby "fakty" na ten temat.
Nie ma żadnych profesjonalnych/przebadanych nagrań wideo, żadnej dokumentacji dotyczącej zdrowia "opętanego" i jego przeszłości chorobowej, żadnych zaświadczeń szanowanych lingwistów którzy stawialiby swoją karierę na jednym/dwóch niepewnych przypadkach.

Przynajmniej ja się z takimi danymi nie spotkałem, co jest dziwne ponieważ gdyby temat opętań był tak popularny i poważny ktoś by się tym zajął tak jak trzeba.
Tematyka ta jest także traktowana z dystansem dlatego, że mózg ludzki nadal jest dla nas w pełni niepojęty, do tego dochodzą choroby psychiczne które mogą się objawiać na setki sposobów, byłe doświadczenia z narkotykami itp.

Kalina102

To jesteś materialistką a nie tylko realistką. Spirytualizm również może mieć podstawy realistyczne. Tak samo jak może być idealizm materialistyczny, przykładem Marksizm.

Filozof ;)

ocenił(a) film na 10
Kalina102

Ja się zgadzam się z Kalina102 sami powinniśmy decydować o życiu lub śmierci będąc śmiertelnie chorymi

ocenił(a) film na 7
Jason23

Jasne, że tak. Co to kogoś powinno obchodzić, moje cierpienie, moje życie. Eutanazja jak najbardziej powinna być legalna.

twim

Jasne !...Skoro..(.podobno)..jestesmy wolnymi ludżmi...mamy prawo dokonywac wyborów.

Kalina102

No dobrze, ale ja nie chce płacić na to. Jak masz ochotę się zabić to się powieś, a nie refunduj sobie tego z moich podatków. ;)
Każdy ma swoje życie prawda, każdy może o tym decydować, ale róbcie to w domowym zaciszu. Nikt wam nie będzie truł że to niesłuszne.

ocenił(a) film na 7
yaakovjah

heh , jakie twoje podatki? Nawet byś tego nie odczuł. 90% TWOICH WIEEEEELKICH PODATKÓW marnotrawią i rozkradają te mendy z Wiejskiej.

twim

Skoro już tyle marnotrawią to mam pozwolić na kolejne "bo co mi zależy"? Chyba zwariowałeś.
Tak bardzo Ci zależy, żeby umrzeć zrób to, jak Ci zależy dasz radę, a jeśli nie to rodzinę poproś. Nie jestem przeciwny eutanazji, przeciwny jestem wykonywaniu jej za publiczne pieniądze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones