PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1227}

Klient

The Client
7,1 24 098
ocen
7,1 10 1 24098
7,0 6
ocen krytyków
Klient
powrót do forum filmu Klient

ze względu na aktorów (Susan Sarandon, Tommy Lee Jones) warta obejrzenia. Film technicznie poprawnie zrobiony, ale co do reszty jest do kitu. Bzdetna historyjka a la Walt Disney nie warta zapamiętania, ale też i nie szkodliwa.

nieugiety

Średniak w sumie myślałem że z taką obsadą będzie lepszy.

ocenił(a) film na 4
nieugiety

Mnie przeszkadzają głównie dwie rzeczy:

-Niesamowita przepaść między Susan Sarandon i Tommy Lee Jonesem, a resztą obsady. Co prawda trudno zarzucić 12 latkowi, że nie czaruje jak Dakota Fanning albo Haley Joel Osment, ale cała reszta? Anthony LaPagia dwoi się i troi, aby stworzyć najgłupszego gangstera w historii filmu, a w tym samym czasie Anthony Edwards i William H. Macy nie dostają żadnej szansy się wykazać.

-Wprowadzanie elementu komediowego [choć nie do końca, nie wiem jak to nazwać] np. sekwencja scen: zatrzymanie Marka>przepychanka z policjantem>zabranie mu karty kredytowej>udobruchanie strażniczki w więzieniu>zamówienie 20 pizz> *BAM* zdziwiona mina policjanta
Chłopak w każdej chwili może zostać zabity, ale Schumacher buduje sceny, po których widz [w optymistycznym wariancie] powie 'JEB gościu popłynął na 240 dolców, ale akcja'.
Taka rzecz zamiast cokolwiek dodać do filmu tylko i wyłącznie wyhamowuje akcję.


Świetne za to jest pierwsze spotkanie Sarandon/Jones, od razu widać, że to topowi aktorzy. Także sceny z zabójcą, w czerwonej kolorystyce gdy grozi, w niebieskiej gdy próbuje zabić byłyby genialne, gdyby nie dobór aktora.

nieugiety

Dokładnie, liczyłam na dobry film, a okazał się bardzo irytujący i nieciekawy. Matka z synem przez pół filmu coś krzyczą, chłopak ucieka wszystkim bez problemu, gangsterzy zamiast go od razu zabić to mu grożą. Scena z odkopywaniem zwłok też komiczna i późniejszy strzał, który wywołuje alarm - bzdet na bzdecie. Najbardziej mnie jednak ciekawi co z tym ciałem się przez ten czas działo - policja przyjechała po alarmie i co? Pewnie ciała nie znalazła, bo czemu mieliby tam pójść. Tak sobie leżało i czekało... Logiki w tym filmie brak. Nie polecam.

ocenił(a) film na 5
klaudia_nascimento

Widzę, że podobnie odebraliśmy ten film. Zastanawia mnie natomiast, dlaczego nie wystawiasz not filmom. Czyżby jakaś maska i niechęć do ujawniania swego gustu.

nieugiety

Zawsze oceniam. Ten na 4/10, mam ukryte oceny, chyba dlatego też tu się nie wyświetla ;)

ocenił(a) film na 5
klaudia_nascimento

Rozumiem, wystawiasz noty i ukrywasz je (czyżby tylko dla znajomych, nie znam tej opcji). Ostatecznie filmweb mógłby ukryć całe forum lub w ogóle zniknąć, są inne portale.

nieugiety

Jakiś dziwny ten film...6/10 to zupełnie słuszną ocena

ocenił(a) film na 9
klaudia_nascimento

Bzdury gadasz dziecko jak zwykle

ocenił(a) film na 9
nieugiety

Bzdury. Mark był świetny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones