PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=457545}

Nie zadzieraj z fryzjerem

You Don't Mess with the Zohan
6,2 191 106
ocen
6,2 10 1 191106
6,3 14
ocen krytyków
Nie zadzieraj z fryzjerem
powrót do forum filmu Nie zadzieraj z fryzjerem

Tak ten film jest głupi i ma wiele kretyńskich scen żeby zadowolić prymitywną część widowni.
I na tym skupia sie polski widz, krytykujac go.
Jednak to tylko pozór, gdyż jest to komedia nie tyle sytuacyjna a przedewszystkim komedia dialogu, które tutaj są znakomite.
Nagrywnie się z bliskowschodniej mentalności jest trafione w dziesiątkę i prześmieszne np. scena 'electronic store'.
Raczej jest to niestety nie przetłumaczalne i film tylko można docenić oglądając w oryginale. Podejrzewam też, że z perspektywy Polaka mieszkającego w Polsce nie do skumania z czego jest beka. Ktoś kto mieszka dłużej w US albo UK wie ocb.
Najlepsza rola Sandlera i jedna z lepszych komedii amerykańskich.

MikeyPikey

na imdb ocena 5,5 więc twoi amerykanie czy brytyjczycy chyba też nie zrozumieli...

Cesanka16

hahaha, w punkt!

MikeyPikey

Zgadzam się w zupełności, śmieszna z przesłaniem!

Cesanka16 : Bo są zbyt głupi żeby zrozumieć.

ocenił(a) film na 10
MikeyPikey

Dokładnie tak, zgadzam się z Tobą w 100%. Film bardzo dobry i zabawny a najbardziej podoba mi się jak został dopracowany w szczegółach, których nie da się wyłapać przy pierwszym oglądaniu tego filmu, tylko można odkrywać coraz to nowe śmieszne detale przy kolejnych seansach :) no i tak jak wspomniałeś tłumaczenie zabija 80% filmu, jak ktoś nie zna angielskiego to może w ogóle nie podchodzić to filmu - choć ja pierwszy raz oglądałem z tłumaczeniem i spodobał mi się na tyle żeby obejrzeć go ponownie. W dodatku zawsze zadziwiają mnie już same tłumaczenia tytułu... Rozumiem, że czasami są tytuły których nie da się przetłumaczyć w pełni ale tu akurat tytuł jest prosty i jak już to powinien być "Nie zadzieraj z Zohanem" nic o fryzjerze nie ma w tytule ale ktoś widać w polandii uznał, że wie lepiej jak powinien zostać nazwany.

MikeyPikey

Masz trochę racji, ale widziałam Sandlera w lepszym filmie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones