PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8538}

Parasolki z Cherbourga

Les Parapluies de Cherbourg
7,0 3 926
ocen
7,0 10 1 3926
6,8 10
ocen krytyków
Parasolki z Cherbourga
powrót do forum filmu Parasolki z Cherbourga

Ten film kojarzy mi się z wyjątkowo szpetnymi, kiczowatymi i pstrokatymi bibelotami. Do tej pory za duże francuskie dziwactwo uważałam "8 kobiet", ale tamten miał przynajmniej jakąś inteligentną intrygę w tle, a jego dziwność (kryminał + musical) wychodziła mu na plus. W "Parasolkach" zaletą jest historia nieco bardziej skomplikowana niż cukierkowa wielka miłość, na którą zanosiło się w pierwszych scenach filmu oraz wydaje mi się, że od strony aktorskiej (przynajmniej jak na tego typu film) można go zaakceptować. Kto jednak wpadł na pomysł, żeby wyśpiewywać tak kretyńskie dialogi?!

ocenił(a) film na 9
Titine

Wydaje mi się, że wyśpiewywane "kretyńskie dialogi" dodają liryzmu temu musicalowi.

ocenił(a) film na 5
scarlett672

Nie wiem, czy wyśpiewane 'Śmierdzisz benzyną' dodaje liryzmu czemukolwiek:)

Titine

fakt, demy + cala plejada gwiazd a wyszła tandetna skifoza:(

ocenił(a) film na 9
powder_blue

nie ma czegoś takiego jak skifoza.

christo_nikon

juz jest.

ocenił(a) film na 2
Titine

Fakt. Nie wiem jakim sposobem ten film był kiedyś tak popularny? Może ludzie tłumnie na niego walili, żeby pooglądać sobie młodziutką i piękną Catherine Deneuve?
Bo tylko ten jeden powód mógłbym jeszcze zrozumieć i moim zdaniem jest to jedyny atut, który ratuje ten film przed totalną katastrofą. Fabuła denna, śpiewane dialogi koszmarnie męczą, a pstrokaty wystrój dekoracji przyprawia o mdłości. Jako obyczajówka może by to jeszcze przeszło, ale jako musical...po prostu wymiękam.

ocenił(a) film na 9
srick.pl

Popularny był z tego prstego powodu, że to pierwsza w pełni śpiewana produkcja.

ocenił(a) film na 8
srick.pl

Gdzieś kiedyś czytałam, że to jedyny film na świecie 'wyśpiewany' od A do Z. Trafiłam na niego kiedyś przez przypadek, przerzucając kanały w nudny listopadowy wieczór. Pamiętam jak bardzo zachwyciły mnie właśnie kolory i wyżej wspomniana 'cukierkowatość' (oraz jak zaskoczyło zakończenie (pozytywnie)). Gdzieś nadziałam się też na informację, że tylko Rosjanie (a jakże...) zdecydowali się dubbing, rezygnując z napisów.

ocenił(a) film na 6
lady_bug_

Hm, a "Tommy" Kena Russella nie jest czasem również śpiewany od A do Z?

gowniarz_wyniosly

Z tego co pamiętam "Tommy" jest zaśpiewany (no może chwilami melorecytowany) w całości.

ocenił(a) film na 6
madz20

Tak też mi się właśnie zdawało, bo nie przypominam sobie z tego filmu żadnych mówionych partii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones