PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=979}

Pojedynek

The Duellists
7,6 7 312
ocen
7,6 10 1 7312
7,9 11
ocen krytyków
Pojedynek
powrót do forum filmu Pojedynek

Niedorzeczny opis...

ocenił(a) film na 10

Mam wrażenie, że osoba, która popełniła zamieszczony wyżej opis-streszczenie albo nie oglądała tego filmu, albo go po prostu nie zrozumiała. Opis składa się w sumie z czterech zaledwie zdań, a tylko jedno (słownie: JEDNO) nie mija się z prawdą (to mówiące o toczonych przy każdej nadarzającej się okazji pojedynkach). Skąd bowiem wniosek, że Feraud "pochodzi z biedoty"? W filmie nigdzie nie zostało to ani pokazane, ani nawet zasugerowane. D'Hubert po klęsce Napoleona wcale nie kończy żołnierskiej kariery - "przebranżawia" się jeno nieco (dzięki temu zresztą ma możliwość interweniować u Fouchego w sprawie wyroku dla Feraud). I czy aby na pewno główni bohaterowie "nie pamiętają dokładnie", o co im poszło? Śmiem twierdzić, że wręcz przeciwnie.

Cóż - jak widać na "filmłebie"... pisać każdy może.

ocenił(a) film na 9
manissimus

Zgadzam się. Feraud to raczej osoba pochodząca z burżuazji, a więc zamożnego mieszczaństwa, nikt z biedoty nie posiadał by tak znakomitych manier jakie zaprezentował on w scenie w salonie.
Film jest znakomity, wspaniałe kostiumy i scenografia- warkocze, mundury huzarskie tylko dwóch głównych bohaterów kosztowały wówczas 19 tys. funtów i były pieczołowicie odtwarzane we włoskich domach mody.

ocenił(a) film na 8
qba_m1

Maniery nie muszą iść w parze z urodzeniem, manier można się nauczyć. D'Hubert pochodził z arystokracji, jako porucznik był adiutantem generała. Feraud to typowy żołnierz, który zawdzięczał wszystko sobie, szlif oficerski i awanse zdobywał na polu bitwy, armia napoleońska dawała takie możliwości, jak żadna inna wówczas. Odniosłem wrażenie, że kontrast pochodzenia jest właśnie jednym z powodów całej afery między bohaterami. Feraud pojmuje honor na modłę kogoś kto aspiruje w wyższe sfery, nie bardzo rozumie jego sens i chcę być niejako bardziej święty od papieża, przy tym zyskać sławę i uznanie.

ocenił(a) film na 7
manissimus

Podmieniłem opis, ale w przyszłości zamiast zakładać wątek na forum, możesz napić poprawny opis do filmu, a usunąć ten mylący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones