PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645}

Przed egzekucją

Dead Man Walking
7,6 25 764
oceny
7,6 10 1 25764
6,7 10
ocen krytyków
Przed egzekucją
powrót do forum filmu Przed egzekucją

Świetny film

ocenił(a) film na 8

Najlepsze w nim jest to że reżyser nie opowiada się po jednej ze stron ale próbuje nam pokazać tak samo rozpacz rodzin ofiar jak i mordercę którego coraz bardziej było mi żal (świetna rola Penna). Susan Sarandon jak zwykle mnie nie zawiodła, choć muszę przyznać że film jak dla mnie wydawał się trochę za bardzo chrześcijański. I to była główna wada "Przed Egzekucją" imho. Bóg wybaczy ci jak przyznasz się do popełnionego mordu i okażesz skruchę przed rodziną ofiar. Trochę to banalne muszę przyznać ale poza tym film był świetny. 8/10 bo lubię Penna i Sarandon.

ocenił(a) film na 9
Kakihara90

Moim zdaniem również świetny film, jeden z lepszych jeżeli chodzi o tematykę więzienną a już szczególnie 'ostatnie minuty życia'. Sean Penn to klasa sama w sobie, o Sarandon wspominać nie trzeba, Oscar zrobił to za nas. Momentami dosyć rozczulający, fantastycznie pokazana historia skazańca, która automatycznie zestawiona jest z historią siostry. Film prosty, pokazuje fantastyczne porozumienie tych dwóch zupełnie innych osób. Co do chrześcijaństwa - zgadzam się, ale czegóż innego mogliśmy się spodziewać, skoro Helen była zakonnicą? Do przewiedzenia były słowa, które prawiła skazanemu, o Bogu, grzechach i wybaczeniu. No a poza tym, sam główny bohater na owe przebaczenie liczył. Podsumowując, 9/10 ode mnie.

Kakihara90

Również jestem pod dużym wrażeniem. Zwłaszcza tego jak obiektywnie została przedstawiona cała historia, są różne opinie, wiele punktów widzenia, ale co najważniejsze, nikt niczego widzowi nie narzuca. Trzeba jednak przyznać, że film skłania do głębszej refleksji. I oto właśnie chodzi. 8/10

ocenił(a) film na 6
Kakihara90

Może i masz rację, ale czy to znaczy, że lepiej byłoby, gdyby film był bardziej talmudyczny, scjentologiczny czy islamiczny?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones