PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484600}

Spadaj, tato

That's My Boy
6,1 59 340
ocen
6,1 10 1 59340
3,6 8
ocen krytyków
Spadaj, tato
powrót do forum filmu Spadaj, tato

Sandler spada w dół

ocenił(a) film na 5

Im dalej w las tym gorzej, tak można skwitować kolejne filmy Adama Sandlera. O ile takie filmy jak "50 pierwszych randek", "Nie zadzieraj z Fryzjerem" czy "Mały Nicki" to naprawdę fajne i śmieszne komedie to "Spadaj tato", "Jack i Jill" i "Funny People" wyraźnie dołują. "Żona na niby" uratowana została przez Jennifer Ariston i wyróżniający się scenariusz na tle ostatnich dokonań Sandlera. Rozumiem, że Spadaj Tato miał być męską komedią w stylu Kac Vegas i rozumiem, że może nie przypaść do gustu płci pięknej z powodu seksualnych i prostackich żartów na każdym kroku, ale problem polega na tym, że w zasadzie oprócz tych żartów nie ma w tym filmie absolutnie nic więcej. Do tego każdego śmieszy co innego, dlatego wypowiadając się subiektywnie muszę stwierdzić, że producenci (a więc sam Sandler jako główny producent, mający najwięcej do gadania) poszli znowu drogą szokowania, na zasadzie śmiania się z kolejnych tabu. Nie tędy jednak droga. Na pewno ciężej, ale i z pożytkiem dla kinematografii było by jak by wymyślili coś śmiesznego bez seksu rodzeństwa, masturbacji przy oglądaniu zdjęcia 80latki i na każdym kroku eksponowania tematu penisów na wszystkie możliwe sposoby. Jest to oczywiście moje subiektywne zdanie, bo każdego śmieszy co innego, ale jechanie po bandzie za wszelką cenę może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. W Kac Vegas też mamy odniesienia do seksu, ale nie jest to przede wszystkim, a mimo wszystko. I to stanowi istotną różnicę. Film Spadaj Tato zasługuje na uwagę ze względu na jak zwykle dobrą rolę Adama Sandlera, który lepiej żeby pozostał aktorem, a nie brał się za pisanie scenariuszy i produkcję oraz pierwsze 5 minut filmu, które mogło być dobrym wyjściem do dalszej części. Ponadto trzeba odnotować, że na ekranie pojawia się dawno (przeze mnie) nie widziana Susan Sarandon.

ocenił(a) film na 3
hubio

Trudno spadać w bok lub w górę

ocenił(a) film na 5
edgemoon

A w kosmosie lub w ogóle w stanie nieważkości :) ?

ocenił(a) film na 6
hubio

A gdzie w kosmosie masz górę, dół i boki?
W kosmosie to powiedziałbym, że się lewituje.

Odnosząc się do głównego tematu, to podzielam zdanie.

hubio

No tak bo w filmie "Nie zadzieraj z Fryzjerem" jak dymał starsze kobitki to było mega śmieszne, nie mówiąc już o rybie między pośladkami czy innych równie śmiesznych i obleśnych scenach, które na szczęście udało mi się usunąć z pamięci.

hubio

Eee, ja tam uwielbiam ,,Spadaj tato", można nieźle się pośmiać. Czysta rozrywka.

marry222

Cóż Sandler w większości swoich filmów gra półgłówków i kos iza ta duża kase :D W roli Duniego jest straszeni irytujący, nie wiem kto by wytrzymał z takim.

ocenił(a) film na 3
hubio

Niestety racja, nic tylko suche żarty, na naprawdę niskim poziomie i co najgorsze nieśmieszne (bo czasami takie głupkowate komedie jednak potrafią rozbawić). Porażka.

użytkownik usunięty
hubio

Przesadzasz - Vanilla Ice był spoko jak i scena z baseballem gdzie każdy potrafił rzucić i złapać piłkę a tylko syn oferma nie.

hubio

nie oglądałem jeszcze ale zwróć uwagę im gorszy film tym lepsza obsada. Tutaj Sarandon, w Jack i Jill - Pacino, Mały Nicki kiepski ale obsada niezła, Zohan koszmarny ale był tam Torturro. Click - znakomity ( tylko ten żart z pierdzeniem nie bardzo) oś te gwiazdy ciągnie do komedii Sandlerowskich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones