PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703189}

Spokój w sercu

Stille hjerte
6,7 756
ocen
6,7 10 1 756
Spokój w sercu
powrót do forum filmu Spokój w sercu

Cięzki, bolesny film o kontrowersyjnej tematyce (prawo do eutanazji).
Przyznam, ze był emocjonalnie wyczerpujący, musiałam obejrzeć na raty, bo za bardzo poruszał i wyzwalal pokłady smutnych emocji. Czasem trzeba, by film rozwalił nas na milion drobnych kawalkow, to nas jakos bardziej uczłowiecza i uwrazliwia. Ja tam lubię takie kino.
Piekną smierc miała starsza pani, odeszła pogodzona ze wszystkimi ze spokojem w sercu.

użytkownik usunięty
golkas0

No nie wiem, czy uczłowiecza(cokolwiek to człowieczeństwo znaczy). Właściwie odziera ze złudzeń. Cierpienie już nie uszlachetnia, nie uwzniośla tylko jest zbędnym ciężarem, od którego czym prędzej należy uwolnić siebie, a co za tym idzie i rodzinę.
Nieuleczalna choroba uświadamia nam bezradność współczesnego człowieka wobec cierpienia. Mimo postępu medycyny i nauki. Uświadamia naszą zwierzęcość, zależność od odziedziczonych cech. Od zwykłej biologii.
Ja nie jestem przeciwnikiem eutanazji. Jednak moim zdaniem, film zbyt cukierkowy. Bo, bądźmy szczerzy, staruszka nie zdążyła się jeszcze nacierpieć. Zbyt gładko to wszystko idzie. I nie jestem pewny, czy w prawdziwym życiu tak pilno by jej było an tamten świat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones