PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11769}

Waleczne kobiety

Women of Valor
6,8 164
oceny
6,8 10 1 164
Waleczne kobiety
powrót do forum filmu Waleczne kobiety

Dawno, dawno temu, gdy ledwo co odrosłam od ziemi widziałam pewien film. Opowiadał o obozach dla obcokrajowców (w Japonii), były one podzielone na obozy dla mężczyzn i osobno dla kobiet. Film skupia się na kobietach. Na ich roli, jaką musiały odegrać podczas tych trudnych czasów wojny. Kobiety musiały ciężko pracować w okropnych warunkach. Do jedzenia dostawały resztki jedzenia, którego nie zjadły zwierzęta. Pamiętam bardzo dobrze jedną scenę, gdy na 'apelu', jedna z więzionych kobiet pochylając głowę dla flagi Japonii, powiedziała, że wygląda ona jak jajo na patelni. Za to została ukarana pozostawieniem na kolanach w wielkim upale na parę dni...
A moje pytanie brzmi: Czy "Waleczne kobiety" to film, który tutaj troszkę opisałam, czy może ma on inny tytuł???
A drugie pytanie: Gdzie mogę znaleźć opisany przeze mnie film???
Bardzo chciałabym go ponownie zobaczyć.
Odświeżyć pamięć ;D
Dziękuję dobrym ludziom za pomoc i pozdrawiam:)))

FleurDeLys7

Trochę już czasu minęło od Twojego pytania, ale odpowiedź jest "nie". Ten film o który pytasz to: "Rajska droga" (Paradise Road). W tym temacie polecam jeszcze mini serial - a zwłaszcza książkę: " Miasteczko jak Alice Springs" (A Town Like Alice) - pierwsza część to też ten temat, a potem wędrujemy przez Anglię, za sercem, do serca Australii. A kto ma inne propozycje???

gpbach

O matko! Wielkie dzięki za tytuł filmu... wspomnienia odświeżone :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones