PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117131}

Wspominać rzeczy piękne

Se souvenir des belles choses
8,0 32
oceny
8,0 10 1 32
Wspominać rzeczy piękne
powrót do forum filmu Wspominać rzeczy piękne

Film przepiękny pod każdym względem. Skromny w środkach, bogaty w ekspresję. Se Souvenir Des Belles Choses to romantyczna tragikomedia w mistrzowskim wykonaniu. Arcydzieło. Główną rolę kobiecą gra prześliczna Isabelle Carré, nie tylko bajecznej urody ale przedewszystkim to delikatna, wrażliwa, wszechstronnie uzdolniona aktorka. Grając tę rolę odczuwam, jakby była w swoim żywiole. Jak na swoje młode lata wielka osobowość sceniczna. Zresztą, jak sama wspomina, mówiąc o tym filmie żartobliwie „ Belles Choses” to ważniejsza pozycja w jej karierze, to m.in ten film otrzymał nagrodę Cesara za najlepszą rolę żeńską. Zgadzam się z tym całkowicie, to właśnie w tym momencie gwiazda Isabelle Carré zabłysnęła pełnym blaskiem rozświetlając tym samym firmanent francuskiej kinomatografii!
Tak błądząc w poszukiwaniach tego filmu napotykam na pustkę, jest on niestety w Polsce w ogóle nie znany. Bardzo nad tym ubolewam. Film ten zawiera bowiem pewną subtelną dygresję o bolesnych rzeczach, które i nam Polakom są tak dobrze znane, a o których nie wolno nigdy zapomnieć.
Wielkie brawa dla twórczyni tego obrazu czyli Zabou Breitman, nie tylko za reżyserię, scenaruisz oraz świetną obsadę aktorską, lecz też za dobór wspaniałej muzyki, stwarzając tym samym tę niezapomnianą, magiczną atmosferę.
Polecam ten film bardzo gorąco nie tylko fanom Isabelle Carré, ale wszystkim wrażliwym romantykom, czułym na piękne chwile.

ocenił(a) film na 8
bobsweedy

Przyznaj, ze Cie ujela piekna i wrazliwa Isabelle. :) Jak mnie. Pikena Iza w doslownym tlumaczeniu. A odkrylem ja w "Emotifs anonimes". Wlasnie sciagam "Se souvenir..."

ocenił(a) film na 8
bobsweedy

I juz po. Istotnie, piekny, choc smutny. Z naciskiem na pierwsza czesc slowa "tragikomedia". Wspaniala muzyka powiadasz. Nie sposob sie nie zgodzic. Aktorstwo pierwszorzedne, Isabelle gra wspaniale. Tudziez jej partner, ktorego nigdy nie posadzilbym o mozliwosci zagrania elementow dramatycznych (to jeden z trzech slynnych onegdaj komikow "Les innconus"). Szkoda, ze takie filmy nie przebijaja sie do polskiej publicznosci.

ocenił(a) film na 10
o_andrzej

Witaj! z kąd udało ci się sciągnąć " Se Souvenir des Belles Choses" i czy jestw języku polskim?
Pozdrawiam serdecznie i polecam równie gorąco " Entre Ses Mains"

ocenił(a) film na 8
bobsweedy

www.filecrop.com wpisujesz tytul filmu, wybierasz z listy i sciagasz po kawalku. Przy niektorych filmach musisz odczekac pewien czas lub zaplacic. Napisow do filmow francuskich nie potrzebuje, bo niezle go rozumiem, ale mozna poszukac na ktoryms z polskich portali. "Entre Ses Mains" pachnie mi thrillerem, a ja tego gatunku nie lubie. Ale dzieki za namiar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones