Silos (2023)
Silos: Sezon 1 Silos sezon 1, odcinek 10
odcinek Silos (2023)

Na zewnątrz

Outside 44m
8,5 520
ocen
8,5 10 1 520
Silos
powrót do forum s1e10

Na zewnątrz czyli

ocenił(a) serial na 8

W 2 sezonie będziemy mieć wojenki między silosami?
Jaki sens miało pokazywanie wychodzącym na zewnątrz tej projekcji, że jest niby tak ładnie?
Aby przecierali ekran?

Cielo89

Wydaje mi się że tak, taka sztuczka psychologiczna żeby pod wpływem ładnie wyglądającego świata wyczyścili ekran bo może ci w środku coś zobaczą.

ocenił(a) serial na 6
Metrix_70

No ale jaki sens jest czyszczenia?Drugie pytanie dlaczego ci z zaopatrzenia sa dobrzy?To dlatego ona nie padla przy drzewie?

ocenił(a) serial na 10
aronn

Myślę, ze taśma, którą ma uszczelniony kombinezon jest po prostu szczelna ( poprzedni wychodzący mieli badziew i się zatruwali powietrzem na zewnątrz) a zaopatrzenie dostarczyło te, wcześniej ukradzioną taśmę.

ocenił(a) serial na 8
Malgorzata_Piotrowska_fw

Lub w taśmie była trucizna...

ocenił(a) serial na 10
jacek2

Może…choć myślę, ze na zewnątrz jest zatrute powietrze. A taśma, która załatwiła jej znajoma była super szczelna - taką ukradły do maszynowni.

ocenił(a) serial na 7
Malgorzata_Piotrowska_fw

" CI,z zaopatrzenia są dobrzy" dzięki tej taśmie Nicholes przeżyła, jeszcze zerkała właśnie na nie, chociaż nie wiadomo czy tamci co leżeli nie żyją. Okazuje się że chyba nie, bo ciał nie było widać po wyłączeniu projekcji.

ocenił(a) serial na 10
nobody__filmweb

Bardzo to jest ciekawe. Marzę o audiobooku ale nic nie jest dostępne - tylko w języku angielskim - wolałabym jednak po polsku …

Malgorzata_Piotrowska_fw

Są dostępne książki w pdf o ściągnięcia

ocenił(a) serial na 9
Malgorzata_Piotrowska_fw

Polecam sprawdzić lokalną bibliotekę. W mojej książki są dostępne od ręki.

Malgorzata_Piotrowska_fw

Ja myślę, że powietrze niekoniecznie jest zatrute. Przed tym jak Juliette wychodzi na powierzchnię przechodzi przez taką jakby "śluzę" i tam widać wpuszczany gaz. Nie jest to pęd powietrza powstały przez podciśnienie bo przecież na zewnątrz jest takie samo ciśnienie jak w środku.

Myślę, że zarządcy silosów specjalnie trują tych, którzy wychodzą po to, aby inni byli przekonani o tym, że na zewnątrz jest niebezpiecznie i żeby nie chcieli wychodzić. Być może nawet ten gaz powoduje przed śmiercią chwilową euforię, która w połączeniu z filmem o tym "jak tu pięknie" powoduje, że ludzie mają większą ochotę przetrzeć wizjer.

ocenił(a) serial na 6
cyber_sheikh

No ale jaki sens jest robienia tajemnicy,ze swiat jest skazony na zewnatrź,jak jest tak faktycznie(patrzac na brak roslinnosci itp)i jeszcze wymyślac hologram.

aronn

Świat niekoniecznie jest skażony. Myślę, że ludzie którzy wychodzą są specjalnie truci (lub odurzani) żeby było widać, że umierają i żeby przetarli szybkę.

ocenił(a) serial na 10
cyber_sheikh

Może tak być, tez mnie ten gaz ciekawił - po co taka „dezynfekcja „ przed wyjściem na dwór

ocenił(a) serial na 7
cyber_sheikh

masz rację ,są truci ale nie przez truciznę w powietrzu tylko przez nanoczasteczki takie mini mini roboty

ocenił(a) serial na 10
Malgorzata_Piotrowska_fw

Tylko czy na pewno umierali? Ciała widać tylko z okna silosu. Na dalekim planie świata zewnętrznego widać że w miejscu ciał są kamienie.

paziu2301

Te kamienie to właśnie zakłamany obraz na wizjerze, w ostatnich scenach widać, że te konkretne kamienie nie są prawdziwe (odznaka szeryfa).

ocenił(a) serial na 10
Ciacoh

Jak już obraz był odkryty po wyłączeniu projekcji przez burmistrza to nadal nie było ciał. Specjalnie robiłem pause żeby się przyjrzeć co widać w świecie zewnętrznym.

ocenił(a) serial na 9
paziu2301

Wychodziło by na to że z silosu widać świat taki jakim jest czyli skoro widać ciała to gdy projekcja się wyłączyła powinna je zobaczyć, no ale nie było ich widać co jest troche dziwne. No nic poczekamy zobaczymy..

ocenił(a) serial na 8
paziu2301

A ja się zastanawiam, po co burmistrz tak pospiesznie wyłączył projekcje? Jaki to ma sens, jeśli "ona wie"?

duzers78

Mimo wszystko burmistrz wydaje się wierzyć w sens istnienia silosa i jakaś może skrzywiona, ale jednak moralność w nim siedzi. Tak jak pozwolił jej zobaczyć śmierć romea z it, tak pozwolił jej przekonać się, że rzeczywistość jest skażona i że jego ostatnia przemowa przed jej wyjściem jest w każdym aspekcie prawdziwa. Możliwe, że będzie chciał ją wykorzystać skoro jest taka bystra i odkryła prawdę, a im szybciej szeryfka pojmie prawdę tym lepiej dla wszystkich.

ocenił(a) serial na 8
paziu2301

Ciekawe co się działo z ciałami. Prawdopodobnie umierają po wyjściu, ale ciał nie widać. Czyli albo powietrze nie jest skażone i tylko na chwilę tracą przytomność. Albo jest jakaś ekipa sprzątająca, tlko znaczyło by to że można wychodzić na zewnątrz i że w silosie oglądają fałszywy obraz.
Ciekawe co teraz bo nie widzimy ludzi na zewnątrz, ale z drógiej strony raczej nie zabiją pani szeryf.

ocenił(a) serial na 9
darek210

Nie można wyjść na zewnątrz, powietrze jest faktycznie skażone. Ona przeżyła, dzięki lepszemu, bardziej szczelnemu kombinezonowi.

ocenił(a) serial na 8
PlutoImComin

Tu jest mega błąd, skoro jej kombinezon jest szczelny, to jak długo można w nim swobodnie oddychać, a co z wydychanym CO2.

paziu2301

Po wyłączeniu projekcji oba ciała są widoczne pod drzewem. Widać to z ujęcia z drona - 45 minuta 13 sekunda filmu.

ocenił(a) serial na 9
Abelard

W ktorym odcinku? W 10 odcinku w tym momencie co mowisz przeciez nie widac ich ciał.

ocenił(a) serial na 8
PlutoImComin

u mnie 42.50 sec widac Ciala.

PlutoImComin

Widać ciała z perspektywy drona. Przyjrzyj się dobrze, są wyraźnie jaśniejsze w odcienie bieli, a nie żółtawych skał.

ocenił(a) serial na 8
Abelard

Ja też nie widzę ciał. To są kamienie. Ciekawe co się dzieje z ciałami, przecież szeryf i jego żona nie byli jedynymi na zewnątrz, a widzimy na nagraniu z wewnątrz tylko ich zwłoki. Jak tłumaczyli ich brak ? Nagranie z wewnątrz to prawdopodobnie też fotomontaż.

darek210

Oglądałem na telewizorze 4K, jeżeli chcecie podeślę print screen ekranu z zaznaczonym miejscem gdzie widać te ciała.
Poza tym fakt, iż te ciała tam leżą wynika z fabuły - przecież położyła odznakę poprzedniego szeryfa na jego zwłokach, zakamuflowanych przez fałszywą projekcję zielonej trawy (widać migotanie projekcji w momencie kiedy kładzie odznakę)... Zresztą to jedyne moim zdaniem rozsądne wyjaśnienie, ale szanuję różnice zdań, a o racji przekonamy się w sezonie 2 :)

ocenił(a) serial na 8
Abelard

Ok ja nie oglądałem w takiej rozdzielczości. Skoro tak mówisz to spoko. Co do położenia odznaki to prawda.
Jak sądzisz co się stało z ciałami tych którzy wyszli wcześniej.

darek210

Sądzę, że wszyscy poprzednicy leżą tam gdzie upadli po wyjściu. Ps chyba, że w drugim sezonie okaże się, że ktoś wcześniej, np. 30 lat temu, też mial dobre układy z Działem Zaopatrzena (uszczelnienie skafandra) i żyje teraz w innym Silosie (co wątpliwe, bo siałby zwątpienie w system) lub istnieje Enklawa możliwa do życia.... :) Sie zobaczy.

ocenił(a) serial na 9
Abelard

Tak, było migotanie projekcji po położeniu odznaki, więc tak, te ciało tam musiało być. Mnie bardziej ciekawi, czy będzie jakas rebelia na widok tego, ze ona przezyla i poszla dalej już poza widok ekranu z wewnątrz :)

ocenił(a) serial na 8
Abelard

Nikogo więcej nie widać. Silos istniał ponad 100 lat więc musiało ich być kilka do kilkudziesięciu. Ciekawe też czemu potykali się w tym samym miejscu, czyżby jakiaś pułapka ?

darek210

Wątpię, żeby było tak wielu. Wszyscy bali się wyjścia, a każdy zarodek buntu czy wątpliwości był pod całkowitą kontrolą IT. Wyobrażam sobie, że znacznie łatwiej i bezpieczniej było inscenizować samobójstwa.

ocenił(a) serial na 7
Abelard

Potwierdzam, że ciała widać cały czas, na szerokim i panoramicznym planie również.

ocenił(a) serial na 9
Malgorzata_Piotrowska_fw

Dokładnie tak, dzięki zaopatrzeniowcom udało jej się przeżyć. I super, bo teraz będzie się sporo działo ciekawego, a jakby umarła, to byłoby nieciekawie i już raczej bezpiecznie dla Simsa i całej ekipy :)

ocenił(a) serial na 8
Malgorzata_Piotrowska_fw

Skoro miała szczelny kombinezon, to bez żadnych trucizn by umarła, od wdychania CO2, więc sprawę kombinezonów lepiej wziąć na odwrót.

aronn

(Spoiler książkowy)W książce było, że ona kiedyś podiwaniła z IT taśmę izolacyjną. I ledwo wytrzymała 20 minut. Te właściwe wysyłane na dół mogły wytrzymać i ze 20 lat. To był element kontroli społeczeństwa. Wmówić im, że niezależnie jak dobre mają kombinezony umiera się po kilku minutach.

ocenił(a) serial na 10
Metrix_70

Jak widać silosów jest wiele, może z sobą w jakiś sposób walczą, konkurują ?

Malgorzata_Piotrowska_fw

Myślę, że jest ich dużo po to by móc zasilić pobliskie miasto w energię.

Malgorzata_Piotrowska_fw

To w takim razie skąd wydobywają rudę żelaza skoro obok są inne silosy a na dole jest zamurowane i pozostawiony sprzęt do drążenia silosa?

dybus_3

W książce jest powiedziane, że dolne poziomy Silosu to kopalnie. W serialu nawet Lukas ostatecznie został ułaskawiony od czyszczenia, ale zamiast tego zesłany do kopalni.

Metrix_70

Co do tego, dlaczego pokazują im ładne obrazki w hełmach...wytłumaczenie w książce jest lakoniczne :
Za życia był już świadkiem niemal tuzina czyszczeń, zawsze z radością patrząc na pierwszy piruet, gdy zdumiony czyściciel omiatał wzrokiem otoczenie. Widział mężczyzn, którzy zostawili rodziny, i tańczyli potem przed czujnikami, machając rękami, jakby zapraszali swoich bliskich na zewnątrz, starając się gestami pokazać wszystkie te cuda, wyświetlane na ich wizjerach, wszystko to bez żadnej korzyści, bez żadnej publiczności. Widział jak ludzie wyciągają szaleńczo ramiona, chcąc sięgnąć ptaków, myląc je z bliższymi ich twarzy insektami. Jeden z czyścicieli nawet zbiegł z powrotem po rampie i prawdopodobnie zaczął walić do drzwi, jakby chciał coś zasygnalizować, zanim przystąpił do czyszczenia. Czymże były te reakcje jeśli nie dowodem, że system świetnie działa. Że bez względu na psychikę jednostek, widok tylu fałszywych wizji w końcu każe im robić to, czego robić nie chcieli.

ocenił(a) serial na 7
Cielo89

Chodziło wyłącznie o to aby przecierali ekran. Widać, że jest wiele silosów. Pytanie czy działają i są jakoś połączone.

ocenił(a) serial na 8
arasik

Mogą być połączone tunelami, bo w sumie nie wiadomo o co chodzi z tymi wrotami na dnie silosu.

ocenił(a) serial na 7
mroziu65

silosy są połączone ze sobą ale nie tunelami tylko przez sieć energetyczną oraz elektroniczną a wszystko jest kontrolowane z silosu 1

ocenił(a) serial na 7
Cielo89

Warto książkę przeczytać ;) dużo więcej jest wyjaśnione na tym etapie już. A książka się właśnie wtedy zaczyna rozkręcać (znacznie szybciej Nichols wychodzi)

ocenił(a) serial na 9
szela81

Tylko książki są trudno dostępne obecnie, chętnie przeczytałbym ale nie mogę znaleźć ofert sprzedaży.

Orzel90

wpisz silos pdf w google i masz trzy tomy

ocenił(a) serial na 10
PrzemekLipski

Serio? Możesz polecić stronę z której można pobrać ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones